אודות

לחיות בגליל העליון זו זכות. כל יום אתה קם כשהחרמון מביט עליך מצפון, הרי הגעש של רמת הגולן מהמזרח, ממערב הרי נפתלי וצפת שופעת הקדושה, מדרום הירדן ההררי נשפך אל הכנרת. ואתה חי במרכז, עם עמק החולה, שבילי אופניים, פרדסים , מטעים ובריכות דגים. וזאת רק ההתחלה.

אחדהמאפיינים של הגליל והגולן הוא קהילה גדולה וגודלת של עסקים קטנים מכל התחומים. המרחק, התשתיות, השוני התרבותי וסגנון החיים מהכרך במרכז דירבנו את החקלאים, בעלי העסקים החופשיים ובעיקר הייזמים לפתח כלכלה מיוחדת ומגוונת.

חשיפה לצפון הוקמה ב 2004 כדי לתמוך בעסקים הקטנים והייזמים התחילת דרכם, בהתמודדות מול אתגרים אותם חווים עסקים קטנים בכל הארץ ובנוסף אתגרים מאפיינים כלכלה פריפריילית. מכאן השם חשיפה לצפון. חשיפה לשיטות וכלי ניהול ושיווק עדכניות מחד. וחשיפה להזדמנויות לשיתוף פעולה ועסקעות עם כלכלת המרכז או חו"ל מאידך.

רפי פרנק (מנכ"ל) – לאחר שסיים תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים במדרשת רופין, המשיך כמנהל יצוא של מפעל הבונים בכפר הנשיא. בארבע השנים הבאות עבד כסמנכ"ל שיווק בחברת הדמיה בניו יורק. עם חזרת המשפחה לארץ וכמובן לגליל העליון, קיבל על עצמו את המנכ"לות של חברה צעירה בתחום ההדמיה הרפואית (מיראס) הממוקמת ברמת החייל. ב 2004 החליט לחזור לגליל ולתרום מנסיונו וקשריו כדי לסייע לעסקים קטנים בגליל ובגולן. רפי רואה את חשיפה לצפון כשליחות קהילתית ותרומתו באפיק הכלכלי.

הייחוד של הקהילה בצפון הוא השילוב בין הכלכלה והחברה. בגליל כולם מכירים את כולם, וכולם רוצים לעזור. אם אוכל לתרום בקידום העסקים הקטנים, זאת תהיה תרומתי לשיפור איכות החיים ומכאן הרווחה של הקהילה – רפי פרנק, 2005.

כחלק מה"אני מאמין" רפי ניהל עד סוף 2010 את הפעילות של קרנות קורת ישראל בצפון. בעיקר קידום של נשים בעסקים עם דגש לליווי עסקי, הקמת קבוצות הדרכה עסקית וטיפול במתן אשראי. כמו כן, רפי חבר בקבוצת BNI ראש פינה